Instrukcja prania

Przygotowanie do prania

Zanim wrzucimy naszą kurtkę lub spodnie do prania, trzeba je odpowiednio przygotować. Schemat działania opiera się na prostych krokach.

Usuwamy ręcznie wszystkie uporczywe zabrudzenia, takie jak ślady trawy, smarów itp.

Zapinamy wszystkie kieszenie, zamki, rzepy, napy i wywietrzniki. Jeśli o tym zapomnimy, istnieje duża szansa uszkodzenia membrany.

Na rynku dostępna jest cała gama preparatów do czyszczenia odzieży wodoodpornej i wiatroszczelnej. Warto się w nie zaopatrzyc. Alternatywnie można zastosować też inne środki piorące np. na bazie szarego mydła nie wpływającego na strukture materiału , niemniej producent membrany zaleca ograniczone użycie środków piorących oraz powtórzenie procesu płukania. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować proszków do prania, zmiękczaczy, wybielaczy oraz odplamiaczy, ponieważ mogą one zatykać i uszkadzać membranę.

Zaleca się prać jednocześnie maksymalnie 2–3 sztuki odzieży wodoodpornej. Odzież z membraną prać w temperaturze 30°C

Nie ma konieczności prania na lewej stronie.

Podsumowanie

Pranie odzieży membranowej nie jest niczym skomplikowanym. Warto pamiętać, że każde pranie to nie tylko oczyszczenie rzeczy z brudu i nieczystości, ale przede wszystkim utrzymanie oddychalności i wodoszczelności na wysokim poziomie. Poniżej krótkie podsumowanie dotyczące prania odzieży membranowej.

Suszenie odzieży z membraną

Podczas suszenia odzieży membranowej nie należy jej kłaść bezpośrednio na grzejnik lub (w warunkach terenowych) zbyt blisko ognia. Wprawdzie dopuszcza się suszenie z wykorzystaniem suszarki bębnowej na programie delikatnym, jednak za najlepszą metodę uznaje się tradycyjne rozwieszenie odzieży na suszarce i suszenie jej na powietrzu.